News

Mistrzostwa Polski SuperEnduro: Zwycięska passa nie opuszcza Kaczmarczyka!

Data: 5 czerwiec 2017, Poniedziałek

Oborniki Wielkopolskie, czyli drugi z sześciu zaplanowanych w tym sezonie przystanków Mistrzostw Polski SuperEnduro, padł w klasie Junior łupem Oskara Kaczmarczyka. Pochodzący z Nowego Targu jeździec Extreme Trial Team po raz drugi w tym sezonie trzykrotnie triumfował w biegach finałowych i po dwóch rundach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli wyników.

Początek zawodów w Obornikach Wielkopolskich, w tym wyścigi kwalifikacyjne, przebiegł w towarzystwie opadów deszczu. Utrudnione warunki nie przeszkodziły jednak dosiadającemu motocykla KTM 250 EXC Kaczmarczykowi na wykręcenie najlepszego czasu w swojej klasie. Stanowiący kombinację piasku, gliny, belek i opon tor w Obornikach Wielkopolskich, mimo nowych modyfikacji, od samego początku wyraźnie przypadł Kaczmarczykowi do gustu, co Nowotarżanin potwierdził w wyścigach finałowych.

Pierwszy z finałów wygrał on z 27-sekundową przewagą nad drugim Aleksandrem Gotkowskim, drugi z 43-sekundową, a trzeci 44-sekundową. Wynik 1-1-1 pozwolił Kaczmarczykowi zainkasować po raz drugi w tym sezonie komplet 60 punktów, dzięki czemu w ogólnym rozrachunku rider z Nowego Targu zajmuje pozycję lidera.

To był dobry wyścig. Tegoroczna trasa znacząco różniła się od tej z poprzedniego roku, ale to dobrze, bo było ciekawiej. W Obornikach Wielkopolskich osiągnąłem swój cel i zwyciężyłem rundę, a że dokonałem tego wynikiem 1-1-1, to tym bardziej mam powody do zadowolenia. Na chwilę obecną jestem liderem cyklu i co mogę dodać, podczas kolejnych rund będę walczył o utrzymanie tego statusu. Eliminacja w Buczku (Runda 3 / 24-25.06.2017) nie będzie jednak należała do najłatwiejszych, bo tydzień wcześniej wystartuję w austriackim Erzberg Rodeo. Po powrocie z Austrii będą miał więc tylko dzień, góra dwa na przygotowanie motocykla, przepakowanie, złapanie oddechu i ponownie będę musiał wyjeżdżać na zawody. No ale.. jestem dobrej myśli – skomentował Kaczmarczyk.

Do wspominanego przez Kaczmarczyka wyścigu Erzberg Rodeo, rozgrywanego w sercu kopalni w Eisenerz, dojdzie w dniach 15-18 czerwca. Dla aspirującego do tytułu Mistrza SuperEnduro 2017 zawodnika Extreme Trial Team tegoroczny start będzie już trzecim w karierze.

KLASYFIKACJA GENERALNA MP SUPERENDURO – KLASA JUNIOR:
1. Oskar Kaczmarczyk, 60 pkt.
2. Aleksander Gotkowski, 51 pkt.
3. Dawid Nastula, 51 pkt.

« powrót

Galeria zdjęć